Що таке фріланс що він приховує і в чому його особливості - luxsite

Фрілансер, які у вас перші асоціації з цим терміном? Сучасно, популярно, модно, круто, прибутково, немає? Скоріше за все так. Багато зараз про це говорять, і в цьому є причина. Майже всі мої знайомі за сумісництвом фрілансери, а деякі з них і повністю «вільні люди», які не мають основного місця роботи. Але що приховує в собі такий вид заробітку, де його мінуси, давайте розбиратися. Фрілансер, які у вас перші асоціації з цим терміном?

Сучасно, популярно, модно, круто, прибутково, немає? Скоріше за все так. Багато зараз про це говорять, і в цьому є причина. Майже всі мої знайомі за сумісництвом фрілансери, а деякі з них і повністю «вільні люди», які не мають основного місця роботи. Але що приховує в собі такий вид заробітку, де його мінуси, давайте розбиратися.

Фрілансер

Так дійсно, десь 91% офісних працівників не проти «пересісти» за фріланс. З них приблизно 80%, хоча б один раз пробували цей вільний вид зайнятості. Можливість працювати вдома, не витрачати час і гроші на проїзд, займатися тільки цікавими проектами, на які є натхнення і бажанішим – все це виглядає дуже привабливо. Але у кожної медалі є зворотний бік, чи не так?

Давайте поговоримо про проблеми з самоорганізацією, мінливому заробіток, обмеженості сфер діяльності, відсутності гарантій оплати, труднощі комунікацій з колегами і тд.

Почнемо з внутрішніх факторів (психологічних):

Як у вас справи з комунікабельністю, самодисципліною, аналітичним мисленням, стресостійкість? Якщо хочете бути фрілансером, то повинно бути ДУЖЕ добре!

  1. Комунікабельність фрілансера повинна бути на високому рівні. Вам доведеться спілкуватися з абсолютно незнайомими людьми, працювати в абсолютно різних соціальних мережах, де панують «свої» правила виживання. Вам доведеться подолати сором’язливість, що б хоч якось просувати свої послуги і себе як бренд. Іміджмейкинг – чули колись?
  2. Самодисципліна – з цим напевно у всіх проблеми, адже ми звикли себе жаліти і якось не виходить змусити себе словами «зроби не те звільню!». Домашня обстановка по визначенню сприяє відпочинку, розслаблює і не хочеться думати про роботу в ліжку. Робота дуже легко відкладається «на потім» і «я заслужив цей відпочинок», і «взагалі куди їм діватися, почекають». Що виходить: робочий режим, особистісна ефективність? Ні не чув. А як же розвиток? Братися і робити, ставити цілі і досягати, читати, вчиться? You have to do it all time!
  3. Аналітичне мислення – що б не потрапити в безодню. Як ви думаєте, всі ваші майбутні замовники чесання і сумлінні люди? І не знайдеться жодного, який захоче нажитися на вас і вашій праці? Так ось, щоб не потрапити в халепу, потрібно не тільки вміти обчислити в процесі спілкування наміри людини, але ще і розробити процедуру та способи, з допомогою яких замовник не отримає від вас готової роботи без повної оплати. Це можуть бути зображення поганої якості, текст, який не можна скопіювати і тд. Але це, на хвилиночку, теж потрібно вміти застосувати.
  4. Стресостійкість – це ваш кращий друг. Уявіть, що ви працювали над макетом три ночі, вилизали все «задирки», підібрали всі кольори в кращих тенденції дизайну в світі на дану секунду, вивчили психологію споживача і розмістили всі елементи ідеально точно вірно! І тут ваш замовник, як завжди: «А можна зробити червону лінію синім кольором і намалювати нею дитинчати мамонта на горщику?». НІ! ЯК! ЩО ВЗАГАЛІ !? НАВІЩО! І далі тільки нецензурна лексика. Але ж так завжди. І тільки до вас всі претензії, тому-то немає більше нікого, ні посередника, ні, як правило, колег. Ось тут дихаємо рівно і говоримо: «так, я зараз зміню», «спробую». Ще звичайно не завадить фрілансеру креативність, фантазія, високий IQ, міцне здоров’я і чоловічок, якому можна поплакатися – але це напевно потрібно всім.

Що ж в зовнішніх чинниках:

  1. Чи думали ви коли-небудь, як знайти роботу у фрілансі фахівця по збірці двигунів до сільськогосподарської техніки, наприклад, тракторів? Напевно, не так багато пропозицій буде правда? Так ось, на жаль не всі послуги можна легко і просто надавати поодинці. Йдеться, про специфіку професій багатьох людей, які за спеціальність фрілансити швидше за все не можуть. Ти митник, космонавт, пожежник або льотчик, але хочеш бути фрілансером? Іди в маркетологи!
  2. Заробіток фрілансерів. Так, він далеко не такий, як багатьом здається. Багато хто вважає, що фрілансери гроші гребуть лопатою, загрібають собі під ліжко м’яті купюри і виймають їх 5 разів на рік, що б змотатися десь на Кіпр, Шрі-Ланку або в Емірати. Може хто і гребе, але я особисто свого часу їх акуратно складала, щоб купити шоколадку. Легких грошей тут немає, і бути не може. Заробити на життя звичайно можна, але це залежить від того, хто як живе. Кому-то 10 000 грн досить, а хтось не знає? як в 100 000 грн впихнути. Фріланс дає свої плоди, якщо ви не здастеся і не залишитеся топтатися на одному місці – дивись пункт 4 про внутрішні фактори і розвивайся!
  3. Нормований робочий графік? Пфффф … Врятли. Це звичайно добре, якщо ви супер організована людина, у вас немає інших турбот і обов’язків, є прибиральниця, няня і особистий кухар, але термінових і дорогих проектів ніхто не відміняв. Як правило, такі проекти і є запорука успіху. На них ви заробляєте більше всього грошей, досвіду та іміджу. А поспати і через місяць можна, що вже там.
  4. Ну і на останок, варто також згадати про податкові збори, а точніше про нарахування пенсії – цього у вас, як у фрілансера звичайно ж не буде. Але з нашої пенсійною реформою в Україні і зі швидкістю змін в країні в принципі, дожити до пенсії ще треба постаратися. Правда пам’ятати про це все-таки варто.

Ось такий короткий огляд вийшов. Мінуси роботи фрілансером можуть наздогнати кожного. Якщо ви вирішуєте зайнятися цією справою, будьте готові з ними зустрітися. А якщо не готові, йдіть працювати в дружну компанію, де вас будуть цінувати, поважати і підтримувати, де ви зможете розвиватися і вкладати свої сили в цікаві колективні проекти. Або ж починайте свій бізнес і наймайте працівників для досягнення власних цілей, але пам’ятайте, там труднощів ще більше ніж у фрілансі. Але це вже тема іншої статті.

Інші новини

1/1

Контакти

+38 (093)500 22 11

с 9:00 до 18:00

вул. Вадима Гетьмана 4;
Київ, Київська обл., 04116

Потрібен якісний інтернет-маркетинг?
Ми допоможемо і попроектно, і з послугами "під ключ"