Що таке СЕО оптимізація сайту і як вона впливає на розвиток вашого проекту?

Таке поняття, як «СЕО-оптимізація» з’явилося одночасно з приходом в інтернет перших пошукових мереж, в тому числі і Google. Саме в цей момент з’явилася потреба надавати користувачам якомога якісніший і релевантний їх запитам контент. Таким чином вигравали і сайти, і пошукові системи, і звичайні користувачі.

З чого складається Search Engine Optimization (SEO)?

СЕО оптимізація є цілим комплексом процесів, правильне виконання яких може забезпечити сайт великою кількістю трафіку і більш високими позиціями в пошуковій видачі. Існує зовнішня і внутрішня сео-оптимізація. Давайте докладніше розглянемо її етапи.

Sitemap.xml

Коли користувач заходить на сайт, то зазвичай бачить красиву навігацію і зрозумілі кнопки. Він розуміє, куди йому переходити і як потрапити на потрібну йому сторінку.

Пошукові роботи бачать сайт через спеціальну карту «sitemap.xml», яка повинна знаходитися за посиланням: www.домен.сайта / sitemap.xml. У вкладці ви зможете переглянути перелік усіх сторінок вашого сайту, які будуть індексуватися пошуковими системами. Обов’язково переконайтеся, що карта створена і коректно відображається за наведеним посиланням.

Robots.txt

Це документ, який забороняє доступ пошуковим роботам до індексування певних сторінок сайту. Наприклад, сторінки з особистою інформацією клієнтів, різні форми заявок і т.д. Без цього файлу вся інформація, яка повинна бути прихована від сторонніх очей, може потрапити в видачу, а через це постраждаєте і ви, і сайт.

Усунення дублів сторінок

Дублі сторінок є зовсім непотрібним вантажем, який ускладнює процес індексації вашого сайту і в наслідок затягує цей процес. Тому подбайте про повне очищення від них.

СЕО оптимізація сайту

Мета-теги

Внутрішня сео оптимізація сайту стає малоефективною, якщо не прописані мета-теги. Абсолютно кожна сторінка повинна мати title, description і alt. На це, в першу чергу, звертають увагу пошукові роботи. Заповнюйте їх правильно, із зазначенням ключових слів.

Теги H1-H6

Це теги заголовка і підзаголовків. H1 – назва статті, може використовуватися тільки один раз на сторінці. H2-H6 – теги підзаголовків. Чим вище цифра біля «Н», тим менш значимий заголовок. Рекомендується обов’язково використовувати H1-H3, а далі – за потребою.

Унікальні тексти

Обов’язкова 100% унікальність контенту, ніякого плагіату. Пошукові роботи цього не люблять. Перевіряйте тексти через спеціальні сервіси і стежте за цим показником.

Перелінковка

Важливий елемент внутрішньої сео оптимізації. Допомагає відвідувачеві переходити на інші сторінки прямо після вивчення поточної. Збільшує час сеансів і грає велику роль при ранжируванні.

Ще трохи важливих процесів

Оптимізація швидкості завантаження сайту, настройка канонічних сторінок, усунення 404 помилок, настройка правильних посилань і робота з вихідними посиланнями – все це найважливіші критерії, за якими пошукові роботи звертають увагу на сайт і виставляють йому віртуальні оцінки. Чим вище оцінка, тим краще сайт ранжуватиметься.

Важливо довірити процес СЕО професіоналам. Сео-оптимізація в Києві і інших містах країни набирає популярності в наші дні. Безліч компаній сьогодні пропонують такі послуги, а ось вибирати, до кого звернутися, потрібно зважено і серйозно. Не всі веб-студії здійснюють сео-просування якісно.

Якщо професіонали здійснюють сео-оптимізацію сайту, ціна на неї відповідно буде досить висока. Якщо вам пропонують низьку вартість, задумайтеся про якість. І до того ж, сео-просування – це не разовий процес. Потрібно постійно діяти, дописувати контент і стежити за новими правилами від пошукових систем, що теж впливає на вартість.

Схожі статті