Як хостінг впливає на просування сайту? – LuxSite

Якісний хостінг впливає на роботу сайту і його позиції в пошукових системах. Це потрібно прийняти як факт і зрозуміти, як використовувати це знання собі на користь.

Що таке хостінг?

що таке хостінгХостінг — це послуги по забезпеченню безперебійного доступу до сайту в інтернеті. Уся інформація в мережі зберігається на серверах. Щоб розмістити сайт на сервері і забезпечити безперебійний доступ до нього інших користувачів, і потрібні послуги компанії-провайдера. Від якості послуг, що надаються залежить не тільки безперебійна робота інтернет-ресурсу, а і його ранжування і видимість в пошукових системах.

Визначити, яким саме хостінгом користується власник сайту, дуже просто. Якщо вас цікавить, як дізнатися хостінг сайту, просто введіть його IP-адресу в один зі спеціальних інтернет-сервісів, наприклад, Whois.

Хостінг як послуга і як система має чимало параметрів. Деякі з них прямо впливають на просування сайту. Розберемося, як саме хостінг може допомогти або нашкодити СЕО.

Які параметри хостінгу впливають на просування?

Хостінг лише на перший погляд здається другорядним критерієм, який впливає на просування і ранжування вашого сайту в пошукових системах. Насправді, від якості хостінгових послуг залежить чимало. Ось найважливіші параметри, які впливають на просування інтернет-ресурсів:

  • постійна доступність сайту;
  • швидке завантаження сторінок (залежить від часу реакції серверів, їх продуктивності і завантаженості);
  • рівень довіри пошукових систем до хостінгу;
  • технічна підтримка.

Постійна доступність сайту. Щоб пошукові системи регулярно і якісно проводили індексацію вашого сайту і підвищували його позиції у видачі, важливо досягти високого аптайму. Прагніть до ідеального варіанту — 99,98%. Це означає, що сайт завжди доступний, а пошукові боти можуть у будь-який момент зайти на ресурс і провести свою роботу. Високий аптайм сайту — це багато в чому турбота провайдера (якісної технічної підтримки, захисту від атак, потужного обладнання і швидкої реакції на форс-мажори).

Швидке завантаження сторінок

Швидке завантаження сторінок. Це константа — сайти, що завантажуються швидко, люблять не тільки користувачі, а й пошукові системи. А швидкість завантаження сторінок якраз і залежить від часу реакції серверів, їх продуктивності і завантаженості. За всі ці нюанси відповідає хостінг. Пошукові боти проіндексують більше сторінок, якщо час реакії сервера буде швидким. Продуктивність безплатного хостінгу низька, тому не варто чекати від таких послуг допомоги в просуванні сайту. Якісне потужне обладнання коштує дорого, тому покупка хостінгу в компанії, яка на цьому спеціалізується — найбільш раціональна практика, яка приведе до результатів.

Технічна підтримка хостінг-провайдераЗавантаженість серверів залежить від ресурсів, якими володіє та чи інша хостінг-компанія. Різні тарифні плани виставляють різні ліміти на використання ресурсів технічного обладнання. Якщо зараз ви запитуєте себе, як вибрати хостінг, є сенс спробувати тестовий період і порівняти технічні можливості різних провайдерів.

Рівень довіри пошукових систем до хостингу. Пошукові системи не люблять безплатний хостінг. Серйозні компанії і бізнес-проекти не використовують безплатний хостінг через низку причин. Одні з найбільш вагомих — це низький рівень довіри до них пошукових ботів.

Технічна підтримка хостінг-провайдера впливає на швидке усунення неполадок і протидію кібератакам. Окрім цього, хороший провайдер завжди нагадає вам про те, що вже час продовжити термін оренди серверів. А це вбереже сайт від нападу в пошуковій видачі.

Якщо вам потрібно визнчити хостінг сайту і вибрати провайдера, відштовхуватися краще за все від «ваги» ресурсу, його обсягу і складності. Вибирати безплатний хостінг, якщо ви хочете просувати сайт в пошукових системах, немає сенсу. Платні провайдери надають тестові періоди, під час яких ви можете оцінити якість їхніх послуг і визначитися, чи підходить він до ваших запитів.

Безусловно, контент и грамотная сеооптимизация играют ведущую роль в эффективном продвижении сайтов. Но если сайт долго грузится или подвисает в режиме внутренних кликов, например, во время фильтрации товаров в каталоге, то первых строчек поисковой выдачи ему не видать!

Поэтому специалисты рекомендуют не экономить время и средства при выборе хостинга и домена. В противном случае все усилия по созданию сайта сведутся к нулю. В настоящее время рынок услуг огромен, предложений масса. Как из всего выбрать подходящий хостинг или домен? Какие параметры хостинга являются ключевыми для результативного продвижения сайта?

Аптайм

Аптайм ─ оригинальный показатель эффективности размещения сайта. Он даёт возможность понять, какое время сайт работает в удовлетворительном режиме.

Аптайм называют наглядным демонстратором успешности продвижения. Если его величина 99,5%, то констатируют: сайт не был доступен 0, 5% или каждые 30 секунд из 100 минут. Проверяют аптайм любого хостинга с помощью специального счетчика Яндекс Метрики. Данные сервиса выводятся в наглядной и простой форме, как показано на рисунке ниже.

Поэтому специалисты обращают внимание, что для продвижения подходят только сайты с аптаймом не ниже 99, 99%. Дело в том, что поисковики регулярно делают сайтовые запросы, идентифицируя новые страницы, чтобы их индексировать. Если процесс постоянно или часто идёт с перебоями, например, индексация новых страниц проходит неудовлетворительно, а старые страницы вообще выпадают из индекса или снижаются в рейтинге, то говорят о негативной сеооптимизации.

Влияет ли хостинг на seo-продвижение сайта

Скорость сайтозагрузки

Чем быстрее сайт загружается, тем больше страниц проиндексирует поисковый алгоритм. К сайту с оптимальной скоростью загрузки лояльней относятся пользователи. В эру сверхскоростного интернета приоритетом пользуются хостинги, обеспечивающие молниеносное загружение веб-страниц. В противном случае пользователь не станет долго ждать и кликнет на другом сайте. Не забывайте, что поведенческий фактор играет огромное значение в продвижении сайтов.

Специалисты констатируют, что сайты с оперативной загрузкой при одинаковых условиях обладают значительно высшим рейтингом. Измеряют время загрузки ресурса с помощью специальных сервисов, которые, как правило, выдают результат в простом формате, как на рисунке ниже.

Территориальное размещение

Для сайтпродвижения в приоритете те хостинги, которые находятся в том же географическом сегменте, что и основная часть целевой аудитории. Обратите внимание, что украинский сайт, размещённый на украинском домене, будет работать значительно быстрее, чем при размещении в домене, с физическим нахождением в Польше.

Своевременная оплата

Сотрудничайте с лояльными хостинг-провайдерами, которые предупреждают о подходящих сроках оплаты и откладывают отключение на 1 или 2 недели в случае форс-мажора.

Доменный уровень

Помните о том, что поддамены формата ***.***.ua (третья категория) проблемней индексируются, чем поддомены формата ***.ua (основного или второго уровня). Не забывайте, что оптимизирует динамику продвижения сайтов в поисковой выкладке применение сертификата SSL. Особенно актуальная защита трафика для сайтов, связанных с платежами.

Інші новини

1/1

Контакти

+38 (093)500 22 11

с 9:00 до 18:00

вул. Вадима Гетьмана 4;
Київ, Київська обл., 04116

Потрібен якісний інтернет-маркетинг?
Ми допоможемо і попроектно, і з послугами "під ключ"