Як мобільна версія впливає на відвідуваність сайту? - LuxSite

Сучасний світ не стоїть на місці, кількість відвідувань мережі з мобільних пристроїв росте з кожним днем ​​і вже досягає 50% загальної відвідуваності. Чим краще мобільна версія сайту, тим більше клієнтів затримається на ньому. І, звичайно, рейтинг. Google любить веб-сайти з mobile версією. Цей фактор позитивно впливає на просування. Завдання розробників і власників інтернет-ресурсів подбати про таких клієнтів і зробити їх перебування онлайн комфортним.

Цього можна досягти трьома способами:

  • Адаптивний сайт
  • Мобільний сайт
  • Мобільна версія

Переробити сайт під адаптивний можна за рахунок додавання коду в табличку стилів CSS. Залежно від розміру вікна браузера CSS застосовує певні правила і сайт відображається, «стискаючись» або «розтягуючись» на ширину екрану. Відвідувачу зручно переглядати ресурс з ґаджета, а, значить, він затримається на онлайн-майданчику довше, що й потрібно. Однак у адаптивного дизайну залишається великий мінус – це вага. Сайт з його неоптимізованими зображеннями, скриптами, відео завантажується довго, особливо якщо використовується EDGE, а не 3G або Wi-Fi.

Ще один варіант зробити веб-ресурс mobile-friendly – це розробити окремий мобільний сайт, помістивши його в підкаталозі, піддомені. У разі, коли десктопний і мобільний сайт мають однаковий URL (адресу в пошуковому рядку), завантаження HTML-коду вибирається автоматично залежно від динамічної видачі, значення user-agent. Часто для мобільного сайту передбачають окрему адресу з приставкою m..

Як зробити мобільну версію сайту? Одне із завдань такої версії – бути схожою за стилем і оформленням на основну, десктопну. Відмінність у розмірах, у мобільній версії сайту потрібно мінімізувати відображення зображень, більше уваги приділяючи тексту і навігації. Важливо правильно продумати, наскільки той чи інший елемент потрібен користувачеві ґаджета, і розмістити їх в обмеженому екрані. У більш, ніж 90% випадків дизайн мобільної версії сайту – це усічена основна версія з обмеженим функціоналом. Вони орієнтовані на користувачів зі смартфоном, планшетом. Сторінка обмежена шириною ґаджета, тому бажано організувати вміст сайту в одну колонку зі зручною навігацією для тач-скрін.

Переваги мобільної версії сайту на WordPress і інших CMS:

  • Існує незалежно від основного сайту. У будь-який час можна вносити правки, які не впливатимуть на роботу основного ресурсу.
  • Зручність для користувачів. Весь потрібний функціонал на видноті. Є можливість виконати всі дії (замовити дзвінок, оформити покупку).
  • Швидкість завантаження. Мобільна версія завантажується швидше через простоту коду.

 

Непотрібні JavaScript прибираються з коду, звільняється кеш і пам’ять на телефоні/планшеті.Одна з важливих причин розробити таку версію – це мобільний пошук. Без mobile-версії веб-сайт не потрапляє туди, ця інформація міститься в рекомендаціях Ґуґл і Яндекс. За статистикою користувачі мобільних пристроїв частіше повертаються на сайти, де є мобільна версія.

Яким сайтам вона потрібна?

  • ЗМІ
  • Сайти-довідники
  • Соціальні мережі та сервіси
  • Інтернет-магазини

Мобільну версію можна розробити самостійно на конструкторі сайтів. Для реалізації ідеї необхідні мінімальні навички верстки та програмування. Але, з огляду на її важливість і вплив на відвідуваність ресурсу, краще звернутися за професійною розробкою до веб-студію.

Інші новини

1/1

Контакти

+38 (093)500 22 11

с 9:00 до 18:00

вул. Вадима Гетьмана 4;
Київ, Київська обл., 04116

Потрібен якісний інтернет-маркетинг?
Ми допоможемо і попроектно, і з послугами "під ключ"