У контекстній рекламі аналізом конкурентів займаються нечасто, на відміну від пошукового просування, де спостереження за конкурентом і аналіз його дій ведеться постійно. Можливо, це тому, що рекламу завжди можна відкоригувати або ж просто призупинити.
Бажаючим провести аналіз ніші або конкурентів ця стаття буде корисною.
Коли варто зайнятися аналізом конкурентів?
- цей сегмент ринку новий для вас;
- ви хочете дізнатися які методи залучення клієнтів використовують конкуренти;
- ви перебуваєте в пошуках нових ідей для джерел трафіку;
- ви хочете проаналізувати роботу лідируючою на ринку компанії, щоб досягти таких же або навіть кращих результатів.
Як аналізувати?
Підхід до виконання аналізу безпосередньо залежить від мети. Зараз ми розглянемо яку конкретно інформацію можна отримати, аналізуючи сайт конкурента, і як застосувати це на практиці.
Для повноцінного якісного аналізу перевірити платну видачу вручну буде недостатньо. Краще скористатися спеціальними сервісами. Аналіз західного ринку краще виконувати такими сервісами, як Spyfu або Semrush. Вітчизняний ринок можна аналізувати сервісами Spywords, Serpstat. Ці сервіси є платними, але перевірити, яким з них вам зручніше користуватися, ви можете і по пробної, безкоштовної версії.
Дані отримані за допомогою цих сервісів швидше загальні, ніж детальні. Але напрямок, в якому вам потрібно рухатися, вони вкажуть. Крім того, ці сервіси дадуть вам інформацію про медійну рекламу, яку не так просто знайти.
На що звертати увагу в процесі аналізу?
- Бюджет. Немає бізнесмена, якого б не цікавило, скільки витрачають на рекламу його конкуренти. Це правило діє як для традиційного, так і для інтернет-маркетингу. Точні дані про фінансові витрати не вказує ні один сервіс, так як це конфіденційна інформація, але приблизні обсяги бюджетів дізнатися все-таки можна. Хоча дані з різних сервісів будуть відрізнятися. Якщо ви порівняли результати перевірки різних сервісів і не знаєте який з них показує бюджет більш правдиво – вибирайте той, який видає велику цифру.
- Ключові запити. Сервіси не просто показують семантику – вони дозволять вам дізнатися на яких запитах конкурент робить акцент, а також перетин ключових слів різних конкуруючих сайтів. Також з даних, показаних сервісом, ви зможете вибрати нові для себе запити.
Аккаунт і його налаштування. Це найважча частина процесу аналізу конкурентів. Проте дізнатися, як налаштований аккаунт конкурента і спланувати настройку власного облікового запису краще, хоче кожен. Вручну можна подивитися такі дані:
– настройка мінус-слів конкурента;
– типи відповідності;
– типи запитів (високо-частотні, середньо-частотні або низько-частотні);
– наявність локальних оголошень.
Ці дані допоможуть вам вибрати конкурентоспроможну семантику. - Позиції. Є дуже багато випадків, коли заради того, щоб утримуватися на перших позиціях, бізнесмени не шкодують нічого на рекламу. Якщо такі є серед ваших конкурентів – вам доведеться з ними змагатися. Для Google це, безумовно, вигідно.
- Оголошення. На що звернути увагу при аналізі оголошень конкурента:
– наявність унікальних торгових пропозицій;
– задіяні чи розширені оголошення;
– використання динамічних вставок;
– загальна подача.
Частково такі дані можна отримати з різних сервісів, які зберігають навіть старі рекламні оголошення, частково «копати» доведеться вручну. - Також варто проаналізувати історію оголошень конкурента. Таким чином, можна відстежити які методики він використовував і до яких повернувся після дослідження.
- Динамічні оголошення. Те, чи користуються ваші конкуренти цим видом рекламних оголошень, може послужити прикладом для вас. Вони добре спрацьовують для великих, добре оптимізованих сайтів. Відрізнити таке оголошення від звичайного можна по довгому або незв’язні змісту, так як воно генерується з низькочастотних запитів автоматично.
Ремаркетінг. Його зараз використовують практично всі. Перевірити, чи налаштований ремаркетинг на тому чи іншому сайті (наприклад, на сайті конкурента) зайдіть на сторінку сайту і через якийсь час введіть в пошуковику той же запит. Якщо ви відвідали сайт інтернет-магазину, але не зробили покупки, то вас буде переслідувати реклама цього сайту або навіть конкретного продукту – саме того, яким ви цікавилися.
- Посадочні сторінки. Важливим моментом є відповідність змісту сторінки введеному запиту. Наприклад, якщо реклама приведе користувача на сторінку із загальною інформацією, то шансів, що він зробить покупку набагато менше ніж якщо він потрапить на сторінку, що відповідає його запиту. Також посадочні сторінки повинні бути не просто тематичними, але оптимізованими під ключові запити.
Як підсумок можна сказати, що кількість пунктів для аналізу роботи реклами конкурента буде залежати від того, яку мету ви перед собою ставите. Для хорошого результату краще перевіряти не один, а кілька конкуруючих сайтів і систематизувати результати перевірки. Так проведений аналіз буде більш детальним. Це трудомісткий процес, але в майбутньому він принесе вам хороші результати.