Що таке Symfony?
Symfony — це фреймворк php, тобто набір базових компонентів, що дозволяє створювати достатньо складні інтернет-ресурси практично будь-якої складності та різного спрямування: від блогів та корпоративних сайтів до інтернет-порталів та інших систем, що застосовуються для забезпечення потреб підприємств, наприклад, CRM-систем та інших навантажених рішень.
Symfony є програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом, яке доступне для вільного завантаження та комерційного використання.
В яких випадках варто використовувати Symfony
Зважаючи на широкий спектр можливостей і високий поріг входження, Symfony краще використовувати для складних та/або навантажених проектів різних напрямів, для автоматизації бізнес-процесів. Такий інструментарій бажано поєднувати з достатнім рівнем культури виробництва (використання репозиторіїв, підходу безперервної інтеграції), зокрема системного адміністрування. В інших випадках слід звернутися до спеціалізованих CMS-систем. CMS — система управління контентом, наприклад: Magento, Opencart, WordPress тощо.
Як визначитися, чи потрібна мені розробка з використанням фреймворку або на базі CMS
Вибір платформи здійснює виконавець, зважаючи на технічне завдання. Для загального розуміння доцільності вибору того чи іншого рішення, наведемо декілька тез:
- У більшості випадків для вирішення потреб малого бізнесу у торговому майданчику в інтернеті достатньо використання нескладних спеціалізованих платформ. Так, якщо ми ведемо мову про інтернет-магазин – радимо звертатися до систем з серії OpenCart, бажано з найменшою кількістю змін на первинному етапі життя проекту. Це пов’язано зі швидкістю запуску проекту в роботу, коректністю та стабільністю його функціонування, а також отримання та аналізу інформації про ефективність того чи іншого інструмента, застосованого на сайті. Подальше вдосконалення рекомендуємо проводити лише на основі маркетингових досліджень, після якого треба знову проводити тестування.
- Підприємцю, який розпочинає роботу в інтернеті, варто звернути увагу на той факт, що так чи інакше сайт доведеться вдосконалювати з плином часу, а при досягненні певної кількості покращень – навіть розробляти абсолютно новий продукт.
- Розробка сайтів на базі фреймворку вимагає більше часу та фінансових інвестицій, ніж розробка на основі CMS.
- Розробку на базі фреймворку слід проводити у випадку, якщо вичерпано всі можливості CMS або очевидна їхня недостатність, виходячи з вимог технічного завдання.