А/B тестування проводять для вивчення причин низької конверсії. Це один зі способів підвищити ефективність рекламних кампаній та оптимізувати інвестиції. В процесі цього експерименту створюється дубль сторінки з невеликими змінами, наприклад, з кнопкою «купити» іншого кольору. Протягом певного часу обидві сторінки (А і В варіанти) показують аудиторії, заміряючи коефіцієнт конверсії. Перемагає варіант, який приносить більше конверсій.
А/B тестування для підвищення конверсії
Саме a/b-тестування покаже, як потрібно змінити сайт, щоб підвищити кількість конверсій. Давайте уявимо, що на сайті Х можна зареєструватися платно – коштує це $10, і тільки 1 клієнт з тисячі оформляє підписку. За умови відвідуваності в 1000 осіб сайт щодня приноситиме дохід в $10. Якщо ми оптимізуємо сайт, і щодня оформлятимуть підписку вже двоє людей, дохід зросте, а витрати на залучення нових клієнтів залишаться такими ж, як раніше.
Алгоритм a/b-тестування
Щоб провести тест, використовуйте простий алгоритм.
- Для початку відкриваємо Google Analytics та аналізуємо слабкі сторони сайту. Наприклад, занадто мало людей переглядають акційні пропозиції, форма замовлення занадто складна та роздута тощо.
- Подумайте, як вирішити проблему. Наприклад, якщо ми залишимо в формі замовлення всього чотири ключові рядки, люди будуть частіше завершувати оформлення покупки.
- Створюємо тестову версію сторінки.
- Аналізуємо інформацію. Якщо відвідувачі дійсно частіше оформляли замовлення в короткій формі, залишайте саме її. Якщо ні – шукайте причину проблеми далі.
Експерти не радять тестувати кожну дрібницю на сайті, інакше доведеться витратити багато часу та грошей, а результат себе не виправдає. А ось основні показники: форму покупки, ціну, акції та основні дизайнерські особливості перевірити дійсно потрібно. Найчастіше під час спліт-тестування перевіряють:
- заклики до дії;
- заголовки, опис;
- різні варіанти дизайну сторінки, контент і картинки;
- акції;
- форму замовлення;
- навігацію.
А/B тестування в Facebook
Соцмережа рекомендує витратити на дослідження дуже великі гроші, і це відлякує більшість потенційних тестувальників. Якщо ви теж побачили «рекомендований бюджет на день – 2 тисячі доларів», не лякайтеся. По-перше, ніхто не змушує вас витрачати саме такі гроші. По-друге, задумайтеся – на якій підставі соціальна мережа видає подібні рекомендації?
Відповідь проста: якщо ви запустили вже багато кампаній в Facebook і провели чимало спліт-тестів, то система має дані для обґрунтування бюджету і на це a/b-тестування. Якщо ж ви не були активним користувачем і не робили спліт-тестів раніше, Facebook просто порекомендує будь-яку цифру побільше.
Нерідко після проведення перших спліт-тестів, за які було заплачено набагато менше, ніж рекомендував Facebook, соцмережа знижує рекомендовану суму в декілька разів, наприклад, з 2 тисяч до 200 доларів на день.
Як a/b-тестування працює в Facebook?
Під час спліт-тесту аудиторію ділять на дві групи, які не перетинаються між собою. Це означає, що такий тест завжди більш точний, ніж звичайне порівняння ефективності двох рекламних кампаній. Але якщо аудиторія буде ізольована недостатньо точно, результат не буде 100%. Щоб отримати точні дані, необхідно демонструвати різні варіанти дійсно різним за багатьма параметрами аудиторіям.
Чим більшою є тестова аудиторія, тим точніший результат ви отримаєте, але і тим більше грошей доведеться заплатити за спліт-тест. Facebook хоче показати рекламу великій аудиторії, тому рекомендує величезні бюджети. Розуміючи цей принцип, ми можемо оптимізувати як витрати на тестування, так і підвищити його ефективність. Для цього враховуйте такі фактори:
- Тип аудиторії. Визначаємо аудиторію дуже чітко – вік, стать, територія проживання.
- Тип конверсії. Соцмережа виставить різні ціни за заданий в тестуванні тип конверсії. Клік дешевше реєстрації, а вибір товару дешевше покупки. Не варто обирати найдорожчу опцію – економте гроші для фінального тесту. Для початку варто вибрати найдешевші види конверсії – перехід на сайт для аналізу лідів або перегляд товару для аналізу конверсії.
- Уточнення аудиторії. Ваша аудиторія – 20-40 років, але найбільш часто покупки роблять люди у віці від 25 до 35 років? Їм і потрібно продемонструвати оголошення.
- Місце показу. Стрічка новин, правий стовпець, месенджер, Audience Network і Instagram – система Facebook сама вирішує, як часто і де саме демонструвати ваше оголошення. Але точність буде такою ж, як і при визначенні бюджету, тому налаштувати місця показу треба вручну.
Спліт-тестування дає вражаючі результати. Деякі компанії збільшують конверсію в 2,5 раза, просто помінявши колір кнопки “Купити”. Звичайно ж, це швидше виняток, ніж правило, тому в більшості випадків результат буде поступовим. Але буде – обов’язково!