Протокол https: що це і чому варто на нього перейти? - LuxSite

Https – це протокол захищеного з’єднання. Він уже не перший рік існує в мережі, але заслужив увагу світового суспільства недавно, коли в 2017 році Гугл, після кількох «останніх китайських попереджень», таки вніс протокол в чинники оцінки сайтів при формуванні списку пошукової видачі. Що після цього змінилося? Тепер протокол https впливає гугл-пошук в світі, але не більше, ніж на 1%. Мало це чи багато? Експерти стверджують, що дуже багато. Адже більшість інтернет-користувачів дивляться лише перші результати, які видає пошукова система.

За статистикою, 95% користувачів ніколи не ходить далі першої сторінки пошукача. Тому шанс втратити позиції в рейтингу пошукової системи, навіть такий невеликий, це вже серйозна причина перейти на новий протокол. Адже, опинившись трохи нижче в рейтингу пошукової видачі, можна втратити трафік.

Таким чином, перехід на новий протокол вкрай необхідний – адже в майбутньому, як стверджують Гугл, вони будуть враховувати протокол, на якому знаходиться сайт, все в більшій кількості випадків, і мешканці http будуть неухильно сповзати на далекі сторінки пошукового рейтингу.

До речі, є ще одна причина переходу на цей протокол – деякі браузери, наприклад, «Хром», відзначають сайти з HTTP як ненадійні і незахищені, всіляко відмовляючи інтернет юзера від походу на них. А ось в рядку адреси інтернет-сайтів, які перейшли на протокол HTTPS, видно замок, який позначає безпеку сайту, і, таким чином, повідомляє користувачеві про безпеку знаходження там.

HTTPS захищає перехід інформації від користувача до сайту. Сайти все більше прив’язуються до особистих даних користувачів: на багатьох комерційних порталах користувачі залишають номери своїх банківських карт, а на державних – паспортні дані. Зашифровані дані важче вкрасти, спотворити або атакувати через комп’ютер-посередник, що дуже ускладнює роботу вірусам-злодіям.

Кому потрібен HTTPS?

Великі і популярні ресурси вже за перший місяць приведуть своїм власникам десятки тисяч нових відвідувачів, а ось нові ресурси миттєвого ефекту не відчують. Але, чим більше пройде часу, тим більше користі принесе https протокол.

Блоги, сайти-сторінки та інші портали, де користувачі та так нічого не бояться, не потребують в безпечному протоколі. Хоча, якщо блог комерційний, і приносить дохід, то краще убезпечити його. Але якщо сайт хоче платити гроші, замовляти товар або вводити свої дані – паролі і адреси електронної пошти – краще задурити і все-таки підтримати новий протокол.

Як перейти на HTTPS?

Перш ніж змінити протокол, потрібно бути готовими до тимчасової і невеликої втрати позицій в пошуковій системі, яка з лишком відіб’ється в майбутньому. Щоб мінімізувати втрати, краще зробити це на вихідні чи свята, краще – з півночі до ранку, коли навіть найзатятіші сови точно нічого не шукають на просторах інтернету. Переводимо абсолютні посилання на сайті до відносних.

  • Ставимо сертифікат на хостинг, користуючись підмогою адміністратора. Переконатися в правильності зробленого можна на сайті ssllabs.com.Дальше треба відшукати файл robots.txt і в host проставити https.
  • Далі налаштовуємо сайт в пошуковій системі: в настройках індексування ставимо галочку «додати HTTPS» і чекаємо, поки зміни почнуть діяти. Далі міняємо редирект 301.
  • Міняємо в sitemap.xml http на https. Вказуємо оновлений сайт в Google Search Console і вказуємо в налаштуваннях новий https як головний домен.
  • Радіємо, що все позаді. Протягом наступних місяців стежимо, як відбуваються зміна у вебмайстрів, і вчасно виправляємо помилки. У цьому допоможе грамотний SEO-шник.

Якщо самостійно робити все вищеперелічене не хочеться, можна звернутися в хостинг, де оберуть і встановлять сертифікат, і до Сеошника, який правильно вибере час і врятує від втрати трафіку.

Інші новини

1/1

Контакти

+38 (093)500 22 11

с 9:00 до 18:00

вул. Вадима Гетьмана 4;
Київ, Київська обл., 04116

Потрібен якісний інтернет-маркетинг?
Ми допоможемо і попроектно, і з послугами "під ключ"