Як вибрати доменне ім’я для сайту? – LuxSite

Вибір доменного імені часто відкладають “на потім”, хоча це далеко не таке просте завдання, як здається всім власникам сайтів спочатку. Ви ж хочете, щоб ресурс став успішним і приносив вам прибуток? Тоді і доменне ім’я підібрати потрібно правильно і усвідомлено.

Сьогодні ми розглянемо універсальні рекомендації, як вибрати доменне ім’я, без прив’язки до видів ресурсів і їх спрямованості. Ці поради допоможуть вибрати хорошу адресу і новинним ресурсам, і невеликим сайтам, і великим інтернет-магазинах.

Доменне ім’я і доменні зони: що це?

Почати вибір доменного імені потрібно із створення унікального імені і вибору доменної зони. Доменне ім’я – це унікальна адреса вашого сайту в інтернеті. Саме по ньому ваш ресурс будуть ідентифікувати в мережі. Будь-яка адреса складається з унікальної назви і ідентифікатора доменної зони.

Сьогодні є тисячі доменних зон, починаючи від національних, що позначають територіальну приналежність (.us, .uk, .kz і т.д.), і закінчуючи тематичними (.photo, .company і т.д.). Також є список затребуваних міжнародних доменних зон .net, .org, .tv, .net, яким віддають перевагу багато власників веб-майданчиків.

Якщо ЦА ресурсу – це жителі вашої країни, можете довго не думати і вибирати національний домен, це підходящий варіант. Точно так же для магазинів або закладів, орієнтованих на певний місто, ідеально підходить локальний домен з зазначенням конкретного міста, наприклад, .lviv.ua, .kiev.ua і т.д.

Універсальні доменні зони (.org, .info, .com) підходять для сайтів, аудиторія яких не має прив’язки до якоїсь географічної місцевості.

Проявіть трохи фантазії

Приступаючи до етапу створення доменного імені вам ніяк не обійтися без фантазії. Фантазія може завести вас далеко, проте є кілька критеріїв, яким ім’я сайту обов’язково має відповідати. Перший і найважливіший критерій – це унікальність. Якщо ваша “унікальна” назва виявилася не такою вже унікальною і хтось її вже використовує, зареєструвати таке ж не вийде. Тому для початку потрібно перевірити доменне ім’я на будь-якому з сайтів, які надають цю послугу. Якщо в даний момент воно вільне, ви можете його використовувати.

Другий важливий критерій – це запам’ятовуваність. Щоб ваша назва була вдалою, потрібно щоб ім’я легко читалося і легко запам’ятовувалося. Гучні, короткі варіанти легше запам’ятовуються і відкладаються в свідомості ваших клієнтів. Тим більше, чим менше символів в імені – тим простіше людині ввести його в пошуковому рядку.

Проблема в усій цій історії полягає лише в тому, що більшість ємних, яскравих і точних доменних імен вже давно не вільні і щосили використовуються. Тобто вам потрібно або проявити добру фантазію і вигадати якусь нову гарну назву, або спробувати купити доменне ім’я у людини, яка зараз ним володіє.

Кілька порад щодо вибору доменного імені

Придумуючи доменне ім’я для бізнес-підприємства, краще просто продублювати його назву, щоб не плутати користувачів. Назва бренду в доменному імені добре проранджується пошуковою системою завдяки навігаційному пошуку.

Назва вашого ресурсу може складатися з цифр, букв і дефісів. Найбільш поширене латинське написання.

Якщо ви переживаєте, що користувач помилиться і сплутає якісь літери (наприклад, Y і U, I і J), ідеальний варіант – запис усіх “помилкові” домени і налаштовувати звідти переадресацію на ваш основний сайт.

Вирішивши вибрати доменне ім’я і зареєструвати його, обов’язково використовуйте реальні відомості зі свого паспорта. Це допоможе уникнути неприємностей при виникненні спірних ситуацій в майбутньому.

Інші новини

1/1

Контакти

+38 (093)500 22 11

с 9:00 до 18:00

вул. Вадима Гетьмана 4;
Київ, Київська обл., 04116

Потрібен якісний інтернет-маркетинг?
Ми допоможемо і попроектно, і з послугами "під ключ"